Zgłoś gminę

Podczas epidemii COVID-19 na całym świecie znacząco wzrósł poziom przemocy domowej. Nie inaczej jest w Polsce. Nadmierne emocje, lęk przed niepewnym jutrem, utratą pracy, bankructwem firmy, chorobą bliskich – to wszystko powoduje frustrację, która wyzwala agresję. Dane z ostatnich miesięcy pokazują przerażający wzrost interwencji policji związanych z przemocą.

Odwołane posiedzenia gminnych komisji, zawieszenie działalności punktów konsultacyjnych i centrów interwencji – ostatnie miesiące były trudne zarówno dla osób doznających przemocy, jak i tych odpowiedzialnych za niesienie wsparcia. Przed nami czas, w którym należy powrócić do intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa w lokalnej społeczności.
„Reaguj na przemoc!” to gwarancja dotarcia z ważnymi informacjami do tych, którzy naprawdę ich potrzebują – osób doznających przemocy, świadków, a także sprawców.

Nowy zestaw, który jest odpowiedzią na przemoc domową i agresję w internecie

W odpowiedzi na Państwa postulaty opracowaliśmy nowy pakiet, który zawiera także angażujące materiały dla młodzieży. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

CZYTANIE-GAZETY-CIOS-TO-NIE-SZTOS1. Gazety „Cios to nie sztos. O przemocy w realnym i wirtualnym świecie”.

Wydawnictwo porusza problem przemocy w świecie realnym oraz wirtualnym. Uczy szacunku do innych, przestrzega przed szczuciem, agresją i złośliwymi komentarzami w sieci. Uświadamia zagrożenia i uczy prawidłowych reakcji. W gazecie znajdują się atrakcyjne zadania, które angażują młodych ludzi – krzyżówki, quizy i wiele innych.

broszura_okladka_prawda-o-alkoholu-co-powinienes-wiedziec_DRUK2. Broszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”.

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień. Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym. W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia w czasie pandemii oraz uświadamiamy zagrożenia.

ulotka-KAP-KORONAWIRUS-A4-do-A5-druk3. Materiały poświęcone koronawirusowi.

W trosce o mieszkańców Państwa gminy do każdego zakupionego pakietu dodajemy całkowicie za darmo ulotki na temat COVID-19. Przy okazji działań profilaktycznych mogą Państwo dostarczyć lokalnej społeczności wiedzy potrzebnej podczas epidemii.

WIELKA-KOALICJA-GMIN-certyfikat4. Certyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Certyfikat jest świadectwem, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Na specjalne życzenie wielu samorządów nadal przyjmujemy zgłoszenia! Włącz się do kampanii i odbierz dodatkową nagrodę

Każdy samorząd, który złoży zamówienie na materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma nagrodę przydatną w działalności profilaktycznej. Do wyboru jedna z czterech książek cieszących się wielkim uznaniem osób zajmujących się profilaktyką. Autorką publikacji jest Ewa Woydyłło-Osiatyńska – znakomity psycholog i doświadczony terapeuta uzależnień. Mogą Państwo wybierać spośród następujących tytułów:

Woydyłło_My rodzice_mMy rodzice dorosłych dzieci

Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę zgorzknienia. Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia.

Buty szczęściabuty szczescia

W publikacji autorka radzi co możemy zrobić dla siebie, a co dla innych. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Podaje sprawdzone recepty na to jak żyć, aby było nam dobrze ze sobą i innym z nami. W książce znajdują się również nastrojowe ilustracje, które wprowadzają w dobry nastrój, wywołują uśmiech i wzbudzają pozytywne emocje.

Woydyllo_Ludzie_mLudzie, ludzie…

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć? Sławna psycholog skupia się na różnych ludzkich charakterach – niektóre opisywane i analizowane sytuacje czytelnik bez trudu rozpozna jako znane z mediów, są tu też przykłady zaobserwowane przez psycholog w swoim otoczeniu. Książka to „pisany gabinet terapeutyczny”.

W zgodzie ze sobąWoydyłło_W zgodzie_m

W książce autorka przybliża wiedzę, dzięki której łatwiej zrozumieć siebie i innych, a także żyć w zgodzie z samym sobą, co jest wykładnikiem zdrowia psychicznego każdego człowieka. Ekspertka prowadzi z czytelnikiem pasjonującą rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako kategoria praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka.

Większe zamówienie to więcej korzyści. Skorzystaj z premii!

Co można otrzymać?

Statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”
– Prestiżowe personalizowane wyróżnienie z wygrawerowaną nazwą samorządu.
– Gmina, która zamówi materiały za co najmniej 8000 zł, otrzyma elegancką statuetkę.

Gminna Komisja – wygodny pakiet szkoleniowy
– Sprawdzone dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!
– Wystarczy zamówić dowolne materiały o wartości 4000 zł netto. Może to być pełny pakiet jednej kampanii albo po pół pakietu dwóch kampanii.

Zestaw naklejek profilaktycznych
– Kolorowe, przyciągające uwagę naklejki to idealny prezent dla dzieci.
– Gmina, która zamówi materiały za minimum 2000 zł, otrzyma 50 arkuszy naklejek. Każdy arkusz to 20 naklejek, co oznacza, że samorząd będzie miał do dyspozycji aż tysiąc naklejek!

Cena podstawowego pakietu „Reaguj na przemoc!” to 4000 PLN + VAT. Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Materiały mogą być finansowane ze środków pozyskiwanych w ramach Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przystępując do kampanii samorząd realizuje zadanie zapisane w art. 4¹ ust. 1, pkt 2.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa gminy w ciągu 2 dni roboczych od nadesłania zgłoszenia.

Nasze strony: